Beluister hier de column

Hoewel we in de Haagsche regio snel kijken naar de ‘grote steden’ Zoetermeer, Delft en natuurlijk Den Haag, mogen wij er zelf ook best zijn. Leidschendam-Voorburg is de 40e gemeente in omvang, er zijn 300 gemeenten kleiner dan wij zijn.

Hoe groot of klein je ook bent, in je eentje is het voor geen enkele gemeente meer te doen. Inkoop van jeugdzorg, toezicht op milieuregels, het openbaar vervoer, teveel om op te noemen.

Voor ons is ook een belangrijke samenwerking: de M50. Dat zijn de (ongeveer 50 stuks) middelgrote gemeenten van Nederland. Op veel onderwerpen te groot voor het servet en te klein voor het tafellaken. Stadse problemen, maar met een dorps budget. Met tussen de 25 en 80 duizend inwoners (ongeveer) hebben we wel voldoende ambtenaren, maar mogen we te vaak niet meedoen met speciale ‘programma’ of activiteiten van de rijksoverheid.

In en samen met de M50 lobbyen we voor de belangen van de ‘gewone, middelgrote gemeenten’. En deze week ontvangen wij alle leden in Leidschendam-Voorburg. Een inhoudelijke dag, met excursies, lezingen, een algemene leden vergadering (ALV) en vooral veel ontmoeting. Waarbij het uitwisselen van ‘hoe doe jij dat?’ ook een belangrijk onderdeel van de bijeenkomst is.

In je eentje is het niet te doen en samen staan we sterk.